Jak to udělat s formáty

Formáty:
Nejčastější je poslat odkat z YT, já už si to postahuju, aby to bylo v solidní kvalitě.
Můžete samozřejmě posílat i mailem - formát MP3 nebo WMA nebo jiný podobný komprimovaný formát.
Můžete poslat i soubor WAV - vzhledem k objemu dat je ale nutné poslat písničku přes Uschovna.cz nebo podobné úložiště.
 
 
Méně obvyklé možnosti:
  • Není problém vyextrahovat hudbu z filmu. V tom případě je asi ideální poslat DVD poštou, data k uploadování a stažení jsou dost velká, ale je to samozřejmě i tak možné podle zdrojů, které máte k dispozici. 
  • Problém bývá u hodně starých nahrávek. Ale u starých českých pecek lze získat dobrou kvalitu zakoupením za pár šušňů u Supraphonline.cz. Stojí to za to.
  • Pro kontrolu posílám skladbu v MP3 s kvalitním vzorkováním, nejoblíbenější je diskutovat na detailech ve whatsapp, aby se tím neplnil mail, ale to záleží na vás a na tom, zda tuto službu používáte a jak často do ní chodíte, prostě si řekněte, co je vám milejší. Ale v devadesáti procentech případů, když to člověku cinkne v mobilu, tak je to nejrychlejší forma komunikace.
Pro urychlení organizace práce:
Pište minutáže v pořadí, tak jak mají jít za sebou. Například: skladba X: 0:14-0:36, skladba Y: 1:32-2:15, skladba Z 1:45-1:56, skladby Y: 1:30-1:45. A nakonec připište návrh závěru. V tom bývá někdy problém, v mnoha skladbách není vhodné zakončení, toto je pak nejlépe konzultovat po telefonu. Určitě si s tím poradíme.
Většinou to probíhá tak, že napřed v první fázi posílám "holátko", tedy vybrané části v požadovaném tempu. Když se shodneme na formě, začínám pracovat na podbeatování, srovnávání hlasitostí, masteringu, prostě to pěkně rovnoměrně hrálo.
 
Vyvarovat se chyb pro soutěže:
Je ideální, když při zadávání střihu skladeb hned na začátku zadáte základní parametry:
  • délku finální skladby
  • požadované tempo
  • zda chcete na začátku píůka
Toto je důležité hlavně pro soutěžní hudbu, vyhnete se pak srážkám bodů nebo dokonce diskvalifikaci při závodech! 
 
Je také daleko snazší provést úpravy tempa hned na začátku práce než až posléze dělat úpravy na hotovém střihu. Změnou tempa se totiž mění i délka, takže je třeba měnit místa i délku střihů, což je navíc nepříjemné i pro vás v případě, že už máte kus sestavy natrénovanou podle původní kombinace.
 
Vy budete psát minutáž podle původních nahrávek, může se tedy po změně tempa stát, že délka nebude vycházet podle původních požadavků. V tomto případě vás samozřejmě budu volat ke konzultaci. Proto do mailu posílejte, prosím, i telefonický kontakt.

Kontakt

Marek Burza

K Prádelně 2/2a
Praha 10
106 00
čú. 1322002011/3030


tel.: 603 149 728


4. 7. Přidána sekce warm-up

15. 4. Oprava drobných chyb

28. 1. Přidáno několik ukázek stříhání z poslední doby

27. 1. Zprovoznění nového webu